Kdo je připraven, není překvapen. Důslednost finančního poradce zachránila mladou rodinu

|

Vzpomínáte, co jste dělali v 21 letech? Chodili sportovat, začínali pracovat, bavili jste se, prožívali lásky… Ale řešili jste životní pojištění? Nejspíš jen minimum z vás. A jedním z těch, kdo ho s finančním poradcem z OVB řešil, byl i Aleš Bartoň z malé obce nedaleko Žatce. A dodnes si s manželkou říká: ještě že tak.

S finančním poradcem OVB Jiřím Vránou spolupracoval už bratr pana Bartoně, a právě on dal Alešovi kontakt na sympatického vousáče z Podbořan. „Aleš mě kontaktoval a říkal, že zdědil nemovitost a potřeboval by vyřešit hypotéku kvůli rekonstrukci a celkové modernizaci domu,“ vzpomíná poradce. A pro případ, kdyby se stala nějaká nehoda, tak svému klientovi v rámci komplexní finanční analýzy doporučil i rizikové životní pojištění. Sám Aleš Bartoň přiznává, že byl k tomuto produktu zpočátku poměrně hodně skeptický. „Znáte to, je vám 21, jste na vrcholku sil, máte krásnou holku, bydlení, myslíte si, že jste téměř nesmrtelný, ale pak se objeví nějaká malá potvora a život se obrátí úplně naruby.“

Tou „malou potvorou“ je v tomto konkrétním případě myšlen hmyz. Jedno nevinné kousnutí se u Aleše Bartoně proměnilo v závažný zdravotní problém. Po počátečních drobných obtížích přišla nepříjemná diagnóza. Borelióza. V tomto stavu pak Aleš Bartoň přes půl roku obcházel nemocnice, dokonce byl nějakou dobu hospitalizovaný a v dlouhodobé pracovní neschopnosti. „To kolečko po nemocnicích, kde jsem si i nějakou dobu poležel, bylo opravdu stresující,“ přiznává klient OVB. „Naštěstí, díky rizikovému životnímu pojištění, jsem alespoň nemusel mít strach o zajištění rodiny.“

Borelióza přišla totiž v opravdu velmi nevhodnou dobu – paní Bartoňová byla zrovna na mateřské dovolené a rodina tak byla finančně závislá zejména na hlavě rodiny. „Jsem rád, že jsme se nakonec dohodli, a to rizikové životní pojištění, včetně dodatků na invaliditu a pracovní neschopnost, nakonec uzavřeli,“ hodnotí situaci s odstupem finanční poradce Jiří Vrána a dodává: „v budoucnosti se to ukázalo jako velmi dobrý krok.“

„Právě díky pojištění jsem měl na veškeré poplatky a výdaje, které má každý člověk. A velké díky patří i panu Vránovi, který řešil i veškerou administrativu okolo a s rodinou jsme tak neskončili na ulici,“ rekapituluje Aleš Bartoň a jeho manželce se i jen při vzpomínce na toto období lehce lesknou oči. A jak říká finanční poradce Jiří Vrána – administrace spojená s uznáním diagnózy pojišťovnou a následným pojistným plněním, která byla v tomto případě velmi náročná, kvůli neustálému dokládání výpisů od doktorů pojišťovnám – patří mezi pevnou součást práce finančních poradců OVB.

Vzhledem k tomu, že nemoc dosáhla takového rozsahu, že pan Bartoň je nyní řazen mezi invalidy prvního stupně, tak musel změnit i zaměstnání. Z původní těžké práce v továrně přešel do místního zemědělského družstva, kde jezdí traktorem a zdá se, že ty nejhorší zdravotní starosti už by měl mít za sebou. Je tak dobré mít na paměti, že nemoci si nevybírají, jestli jste mladý, starý, pracujete v továrně nebo v kanceláři a vždy je lepší být připraven, než překvapen. Protože invaliditu ze zhruba 95 % způsobuje právě nemoc, ne úraz. Nastavit rizikové životní pojištění, které se pro laika jeví díky své komplexnosti a různým možnostem připojištění jako složitý produkt, je vždy dobré konzultovat s finančním poradcem, který zná dobře produkty více pojišťoven a dokáže klienta upozornit například na výluky nebo naopak zvýhodnění, která různé pojišťovny poskytují.