Články v médiích

| OVB Allfinanz, a.s.

Každý podnikatel by měl mít vlastní důchodový pilíř

Starobní důchod dosahuje podle studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu v průměru 42 procent předchozí mzdy v aktivním věku. OSVČ přitom mají důchod v průměru o 13 % nižší než zaměstnanci.

| OVB Allfinanz, a.s.

Na trhu neexistuje jen jedno pojištění odpovědnosti

Velmi častou chybou klientů je mylná domněnka, že uzavřením jednoho typu pojištění odpovědnosti (lidově tzv. „pojistka na blbost“) jsou kryti na všechna rizika s názvem produktu souvisejícími. Rozdíl mezi pojištěním odpovědnosti z výkonu povolání a v běžném občanském životě je však značný.

| OVB Allfinanz, a.s.

Česká ekonomika 2018: Prognózy dobré, hrozby sílí

České ekonomice se letos daří. Láme rekordy na všech úrovních. Co ale čekat od roku následujícího? Kde leží hrozby pro naše hospodářství?

| OVB Allfinanz, a.s.

Pozor na poplatky fondů. Není jednoduché se v nich vyznat

Investování není zadarmo. Stejně tak jako u každého finančního produktu, i při investování do podílových fondů se setkáte s poplatky. Ty přitom nemusí být vůbec zanedbatelné.

| OVB Allfinanz, a.s.

Hypotéka na celou cenu nemovitosti je minulostí. Ale nezoufejte, máme řešení

Česká národní banka doporučila bankám od 1. dubna 2017 neposkytovat hypotéky na 100 % hodnoty nemovitosti. Pro lidi, kteří nemají naspořeno, to vypadá jako neřešitelný problém. Řešení tu však jsou.

| OVB Allfinanz, a.s.

Krok za krokem: vyřízení hypotéky

Hypotéka je jedním z nejvyužívanějších finančních produktů. Díky ní můžeme ve „vlastním“ bydlet už v mladém věku, kdy zakládáme rodiny. S hypotékou je ale spojeno jednoznačně nejvíce papírování a samotné vyřízení může trvat celé dny, i týdny. Jak celý proces urychlit? Zde je jednoduchý návod.

| OVB Allfinanz, a.s.

Vyplatí se konsolidace půjček?

Pokud máte více půjček či spotřebitelských úvěrů, zpravidla se vyplatí je konsolidovat do jedné. Nemusíte pak platit poplatky a většinou i snížíte úrok a splátku.

| OVB Allfinanz, a.s.

Nanuk za rozbité koleno. Má smysl pojištění dětí?

V České republice využívá nějakou formu pojistného produktu pro dítě víc než polovina rodičů. Má ale vůbec smysl mít pojištěné dítě? Záleží na konkrétní situaci ve vaší rodině. Je zcela jasné, že než dítě dosáhne dospělosti, nepřináší do rodinného rozpočtu peníze, naopak je z rodinného rozpočtu spíš čerpá. Než ovšem začnete řešit pojištění dítěte, mějte jakožto živitelé rodiny zajištěny především příjmy své vlastní. Pokud byste chtěli pojistit nejdřív dítě, je to stejné jako stavět dům od střechy. Mít pokryté příjmy je vždy základ finančního plánování každé rodiny. Teprve až vyřešíte tuto kapitolu, můžete přemýšlet nad pojištěním svých dětí.

| OVB Allfinanz, a.s.

Sledujte své smlouvy. Podpojištění vás může vyjít na statisíce

Vaším domem prolétla povodeň, vítr strhnul střechu, na garáž spadl strom… Poté, co vydýcháte první šok, uklidníte se, že přeci máte pojištění a opravy zaplatíte z ní. Co když ale ne?  

Naši finanční poradci

U OVB nepracují prodejci, ale hlavně odborníci na čísla, jasná řešení, se kterými se snadno spřátelíte. Máme pochopení pro vaše starosti, odpovíme na vaše otázky a vždy doporučujeme řešení na míru. V tom jsme nejlepší. Proč? Naši poradci svou práci dělají srdcem a na plno. Mix odborných znalostí v kombinaci s lidskou empatií zkrátka funguje.

více informací