OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Bude stát vracet 110 miliard plátcům sociálního pojištění?

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (08. 02. 2010)
Překvapivě bez příliš velkého mediálního ohlasu a zájmu novinářů (minimálně k velikosti celého případu) proběhla před nedávnem Českou republikou zvěst, že plátci sociálního pojištění se mohou těšit na vracení nemalých finančních prostředků, které odvedli v první polovině roku 2007 na sociálním pojištění státu. Nebylo by správné tvrdit, že si žurnalisté této skutečnosti nevšimli vůbec. Na druhou stranu jejich pohled byl jen letmý a nepřinášel odpovědi na některé zásadní otázky. Je tedy pravda, že stát bude muset vracet více než 110 miliard korun? A kde na to vezme?
Detail článku

Stavební spoření je lepší investicí než státní dluhopisy

Zpravodajství - EVA POLÁCHOVÁ - (23. 11. 2009)
Pražský deník, 23. 11. 2009 - Od příštího roku budou mít i jednotlivci možnost nakupovat státní dluhopisy České republiky. Nabízí se tedy otázka, do jaké míry ovlivní tato nabídka poměry v oblasti individuálního spoření a investování.
Detail článku

První a dosud jediný pojistitel se specializací na soukromé zdravotní pojištění má velké plány

Zpravodajství - Jaroslava Matoušková - (05. 11. 2009)
Víte, že existuje pojistný produkt předcházející snížení příjmu v případě pracovní neschopnosti, hospitalizace, nebo dokonce invalidity? Tím produktem je soukromé zdravotní pojištění, které nabízí ČP ZDRAVÍ, dceřiná společnost České pojišťovny.
Detail článku

POHODA přináší výnos i komfort

Zpravodajství - Filip Horáček - (02. 11. 2009)
Rozhovor s Kateřinou Fučelovou, manažerkou pro klíčové obchodní partnery Penzijního fondu České pojišťovny o vizích důchodového systému České republiky a novém produktu POHODA
Detail článku

Sedm pádů krize

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (29. 10. 2009)
Sousloví ekonomická krize je dnes jedno z nejčastěji se vyskytujících nejen v českých nebo celosvětových médiích, ale také v hovoru běžných lidí. Stalo se hlavním komunikačním prvkem napříč společností z hlediska ekonomiky, sociologie, národnosti či náboženství. Začíná se dokonce hovořit o vzniku takzvané „generace nové krize“, na které se dopad současného ekonomického dění projeví až mnohem později, v dospělém produktivním věku. Na dnešní vývoj a uplynulé měsíce existuje velké množství názorů – najdou se dokonce i popíratelé existence ekonomické krize. Jak to s tímto současným fenoménem ale doopravdy je? Stal se (ne)chtěným dítětem médií či určité skupiny politických elit, jak tvrdí některé konspirační teorie?
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

duben

4

FKT OVB Allfinanz

září

19

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata