OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Hlavní zjištění průzkumu Czech CFA Society a OVB Allfianz

Zpravodajství - Jaroslava Matoušková - (22. 02. 2010)
Mezi respondenty převládá názor, že dna krize již bylo dosaženo (největšími optimisty jsou členové a kandidáti Czech CFA Society). Nejlépe by z krize měly vyjít sektory finanční a energie a utility, z regionů jednoznačně Čína a také jihovýchodní Asie.
Detail článku

Nejhůř už bylo, teď ale hrozí osobní bankroty

Zpravodajství - Jaroslava Matoušková - (17. 02. 2010)
Praha 16. února 2010 – Tisková konference CFA a OVB Allfinanz. Dna krize bylo dosaženo již vloni, ale počty osobních bankrotů letos porostou.
Detail článku

Bude stát vracet 110 miliard plátcům sociálního pojištění?

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (08. 02. 2010)
Překvapivě bez příliš velkého mediálního ohlasu a zájmu novinářů (minimálně k velikosti celého případu) proběhla před nedávnem Českou republikou zvěst, že plátci sociálního pojištění se mohou těšit na vracení nemalých finančních prostředků, které odvedli v první polovině roku 2007 na sociálním pojištění státu. Nebylo by správné tvrdit, že si žurnalisté této skutečnosti nevšimli vůbec. Na druhou stranu jejich pohled byl jen letmý a nepřinášel odpovědi na některé zásadní otázky. Je tedy pravda, že stát bude muset vracet více než 110 miliard korun? A kde na to vezme?
Detail článku

Stavební spoření je lepší investicí než státní dluhopisy

Zpravodajství - EVA POLÁCHOVÁ - (23. 11. 2009)
Pražský deník, 23. 11. 2009 - Od příštího roku budou mít i jednotlivci možnost nakupovat státní dluhopisy České republiky. Nabízí se tedy otázka, do jaké míry ovlivní tato nabídka poměry v oblasti individuálního spoření a investování.
Detail článku

První a dosud jediný pojistitel se specializací na soukromé zdravotní pojištění má velké plány

Zpravodajství - Jaroslava Matoušková - (05. 11. 2009)
Víte, že existuje pojistný produkt předcházející snížení příjmu v případě pracovní neschopnosti, hospitalizace, nebo dokonce invalidity? Tím produktem je soukromé zdravotní pojištění, které nabízí ČP ZDRAVÍ, dceřiná společnost České pojišťovny.
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

březen

13

FKT OVB Allfinanz

září

20

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata