OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Češi = finanční 
negramoti

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (09. 05. 2011)
Ke konci roku 2010 uveřejnily Česká národní banka s Ministerstvem financí ČR exkluzivní průzkum, který vyvolal doslova zděšení nejen mezi odborníky, ale také mezi politiky a laickou veřejností. Podle něj jsou totiž znalosti Čechů v oblasti financí a finančních služeb ještě horší, než se dlouho předpokládalo. Většina z nás sice ví, kolik má právě takříkajíc na účtu, mnohem hůře si ale dokážeme poradit, jak s penězi správně naložit. Finanční gramotnost české společnosti je prostě na velmi nízké úrovni a nic s tím zatím neudělaly ani vzdělávací pokusy různých vládních i nevládních institucí a organizací. Ty se tak shodují na jediném: orientaci spotřebitele na finančním trhu je potřeba výrazně zlepšit.
Detail článku

Město slunce, krásy a luxusu

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (06. 05. 2011)
Cílovou destinací pro vítěze soutěže O velkou cestu OVB je pro rok 2011 Miami. Čtyřiadvacet spolupracovníků OVB z České republiky si tak ověří, zda je Miami skutečně takové, jaké ho známe z televizních obrazovek. Slunečné, plné krásných opálených žen a neméně atraktivních mužů, směsice staveb v americko-hispánském stylu, vil slavných osobností, drahých obchodů, okouzlujících pláží, nočního života a krásné přírody kolem. Je ale také směsicí národností, je městem, kde běloši již netvoří majoritu a kde většina obyvatel nehovoří anglicky, ale španělsky. Když se ptali Beatles po návratu z jejich turné v USA, kde se jim v Americe nevíce líbilo, odpověděl John Lennon bez váhání: „V Miami, nejvíce se mi líbilo slunce v Miami.“
Detail článku

OVB web s lidskou tváří

Zpravodajství - Mgr. Jaroslava Matoušková - (04. 05. 2011)
Může mít web lidskou tvář? Asi ne takovou, jak si lze z tohoto trochu zavádějícího názvu představit. Může být ale webem vstřícným ke svým uživatelům, webem s lidským rozměrem. Právě to je směr, kterým jsme se vydali při přípravě změn internetové prezentace společnosti. 
OVB stojí na lidech. A to se musí projevit také v podobě jeho internetových stránek.
Detail článku

Identifikační karta spolupracovníka OVB

Zpravodajství - Petr Meliš - (03. 05. 2011)
Při nejrůznějších formách lidské aktivity a při komunikaci mezi lidmi bylo vždy nutné jedince identifikovat, a tedy se vzájemně odlišit. Ve starověku obchodník stvrdil svou identitu otiskem prstu do hliněné desky, v novodobé historii se jedinec identifikoval vrozenými charakteristikami ve spojení s papírovým dokumentem, který patřil jen jemu.
Detail článku

Benefit program 
změnil svou tvář

Zpravodajství - Dagmar Klimovičová - (03. 05. 2011)
Vývoj je nedílnou součástí všech projektů, a proto i Benefit program zaznamenal v posledních měsících značné změny. Asi největší změnou je rozšíření portfolia partnerů, kteří se rozhodli spolupracovat se společností OVB a nabídli do našeho Benefit programu své produkty a služby za ceny atraktivnější, než na jaké jsme běžně zvyklí.
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

duben

4

FKT OVB Allfinanz

září

19

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata