OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Aktuální legislativní změny na finančním trhu

Zpravodajství - Právní oddělení OVB Allfinanz, a.s. - (26. 09. 2011)
S aktuálními legislativními změnami, které jsou již v platnosti či teprve v návrzích, je nezbytné se pravidelně seznamovat. Vědět, co se aktuálně připravuje, jak mohou změny v zákonech ovlivnit profesi finančního poradce, a jaký mohou mít dopad na klienty, patří mezi základní povinnosti finančního zprostředkovatele. V krátkosti přinášíme informaci o nových změnách v legislativě, které jsou teprve ve fázi návrhů.
Detail článku

Vysokou rychlostí na motokárách

Zpravodajství - Mgr. Jaroslava Matoušková - (05. 07. 2011)
Zdravého závodního ducha oživuje u svých nejlepších spolupracovníků LD Pavel Horák také mimo pracoviště. Tentokrát se společně vydali na závod motokár do vyhlášeného radotínského Kart centra. O tom, kdo nakonec vyhrál, se lze přesvědčit z fotografií – vítězi byli totiž opravdu všichni. A to i přes to, že to byla pamětná kartová bitva.
Detail článku

Víkend turnajů ve Svojšíně

Zpravodajství - Mgr. Jaroslava Matoušková - (20. 05. 2011)
Na předposlední víkend v květnu připravil pro své spolupracovníky SLD Miroslav Šafr turnaje snad ve všem, v čem lze sportovat. Ve Svojšíně se tak hrál volejbal, nohejbal, stolní tenis, ale také pétanque nebo šipky. A ti, kdo neměli po sportovním dnu dost, měli ještě šanci vyřádit se při večerním ohni a grilování. Podle neověřených zpráv padly během víkendu dva velké sudy prazdroje... jak se říká, při sportu vyhládne!
Detail článku

Češi = finanční 
negramoti

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (09. 05. 2011)
Ke konci roku 2010 uveřejnily Česká národní banka s Ministerstvem financí ČR exkluzivní průzkum, který vyvolal doslova zděšení nejen mezi odborníky, ale také mezi politiky a laickou veřejností. Podle něj jsou totiž znalosti Čechů v oblasti financí a finančních služeb ještě horší, než se dlouho předpokládalo. Většina z nás sice ví, kolik má právě takříkajíc na účtu, mnohem hůře si ale dokážeme poradit, jak s penězi správně naložit. Finanční gramotnost české společnosti je prostě na velmi nízké úrovni a nic s tím zatím neudělaly ani vzdělávací pokusy různých vládních i nevládních institucí a organizací. Ty se tak shodují na jediném: orientaci spotřebitele na finančním trhu je potřeba výrazně zlepšit.
Detail článku

Město slunce, krásy a luxusu

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (06. 05. 2011)
Cílovou destinací pro vítěze soutěže O velkou cestu OVB je pro rok 2011 Miami. Čtyřiadvacet spolupracovníků OVB z České republiky si tak ověří, zda je Miami skutečně takové, jaké ho známe z televizních obrazovek. Slunečné, plné krásných opálených žen a neméně atraktivních mužů, směsice staveb v americko-hispánském stylu, vil slavných osobností, drahých obchodů, okouzlujících pláží, nočního života a krásné přírody kolem. Je ale také směsicí národností, je městem, kde běloši již netvoří majoritu a kde většina obyvatel nehovoří anglicky, ale španělsky. Když se ptali Beatles po návratu z jejich turné v USA, kde se jim v Americe nevíce líbilo, odpověděl John Lennon bez váhání: „V Miami, nejvíce se mi líbilo slunce v Miami.“
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

duben

4

FKT OVB Allfinanz

září

19

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata