OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Pozor na poplatky fondů. Není jednoduché se v nich vyznat

Zpravodajství - Petr Nádvorník, oblastní ředitel, OVB Allfinanz - (27. 02. 2018)
Investování není zadarmo. Stejně tak jako u každého finančního produktu, i při investování do podílových fondů se setkáte s poplatky. Ty přitom nemusí být vůbec zanedbatelné.
Detail článku

Hypotéka na celou cenu nemovitosti je minulostí. Ale nezoufejte, máme řešení

Zpravodajství - Leopold Nováček, oblastní vedoucí OVB Allfinanz - (15. 02. 2018)
Česká národní banka doporučila bankám od 1. dubna 2017 neposkytovat hypotéky na 100 % hodnoty nemovitosti. Pro lidi, kteří nemají naspořeno, to vypadá jako neřešitelný problém. Řešení tu však jsou.
Detail článku

Krok za krokem: vyřízení hypotéky

Zpravodajství - Kateřina Šimková, oblastní vedoucí, OVB Allfinanz - (07. 02. 2018)
Hypotéka je jedním z nejvyužívanějších finančních produktů. Díky ní můžeme ve „vlastním“ bydlet už v mladém věku, kdy zakládáme rodiny. S hypotékou je ale spojeno jednoznačně nejvíce papírování a samotné vyřízení může trvat celé dny, i týdny. Jak celý proces urychlit? Zde je jednoduchý návod.
Detail článku

Vyplatí se konsolidace půjček?

Zpravodajství - Miroslav Jurásek, oblastní vedoucí, OVB Allfinanz - (31. 01. 2018)
Pokud máte více půjček či spotřebitelských úvěrů, zpravidla se vyplatí je konsolidovat do jedné. Nemusíte pak platit poplatky a většinou i snížíte úrok a splátku.
Detail článku

Nanuk za rozbité koleno. Má smysl pojištění dětí?

Zpravodajství - Pavel Hausner, regionální ředitel OVB - (23. 01. 2018)
V České republice využívá nějakou formu pojistného produktu pro dítě víc než polovina rodičů. Má ale vůbec smysl mít pojištěné dítě? Záleží na konkrétní situaci ve vaší rodině. Je zcela jasné, že než dítě dosáhne dospělosti, nepřináší do rodinného rozpočtu peníze, naopak je z rodinného rozpočtu spíš čerpá. Než ovšem začnete řešit pojištění dítěte, mějte jakožto živitelé rodiny zajištěny především příjmy své vlastní. Pokud byste chtěli pojistit nejdřív dítě, je to stejné jako stavět dům od střechy. Mít pokryté příjmy je vždy základ finančního plánování každé rodiny. Teprve až vyřešíte tuto kapitolu, můžete přemýšlet nad pojištěním svých dětí.
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

duben

4

FKT OVB Allfinanz

září

19

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata