OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích čeká první čtení v Poslanecké sněmovně

Zpravodajství - Ing. Jiří Šindelář, Ph.D., Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) - (25. 04. 2013)
Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, ona téměř mytická „osmatřicítka“ (zákon č. 38/2004), hýbe poradenským trhem. Hrozbu regulace provizí, bezpochyby nejzávažnějšího ohrožení podnikání finančních poradců za uplynulou dekádu, se podařilo pro tuto chvíli zažehnat. Návrh však obsahuje i další body, které výrazně změní tvář pojišťovnictví. Pojďme se na ty stěžejní z nich krátce podívat.
Detail článku

IT oddělení: Technologie a podpora jsou základními stavebními kameny byznysu

Zpravodajství - Mgr. Roman Daneš, Mgr. Richard Pavlík - (18. 04. 2013)
Fenoménem dnešní doby jsou informační technologie, jež nás provázejí na každém kroku. Asi už si život nedovedeme představit bez mobilních telefonů, osobních počítačů či tabletů. Každý je vlastníkem nějakého elektronického zařízení, jež přenáší, získává nebo poskytuje informace. Vedení OVB si je vědomo, že pro zvýšení konkurenceschopnosti, přehlednosti a efektivního využívání dat ke správě klientů a spolupracovníků je nutno poskytnout spolupracovníkům odpovídající informační  technologie.
Detail článku

Petr Koukal: Jsem sám sobě finančním poradcem

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (11. 04. 2013)
Petr Koukal patří mezi nejznámější sportovce České republiky. Úspěšný badmintonista se do povědomí široké veřejnosti dostal nejen díky sportu, ale i díky tomu, že na poslední letní olympiádě nesl vlajku. A také tím, že si těsně před ní prošel peklem v podobě vážného rakovinového onemocnění, z něho se ale silou vůle dostal a velmi brzy se vrátil zpět k aktivnímu sportu.
Detail článku

OVB se soustředí na podporu zvyšování finanční gramotnosti v České republice

Zpravodajství - Mgr. Jaroslava Matoušková - (11. 04. 2013)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v těchto dnech v rámci upravených učebních rámcových plánů oznámilo také větší důraz na výuku finanční gramotnosti na základních školách. Potvrdilo tak potřebu vzdělávání i těch nejmladších žáků v oblasti finančnictví. Společnost OVB Allfinanz začala z vlastní iniciativy s podobným projektem již před třemi lety a setkala se s velkým zájmem (nejen na českých školách). Nakonec ale nezůstalo jen u základních škol – finanční vzdělávání se ukázalo jako nezbytná součást identity OVB a jejího působení v České republice a rozšířilo se také na střední a vysoké školy. Cílem projektu je nabídnout talentovaným studentům propojení jejich studia s praxí.
Detail článku

František Hudák: Na začátku musí být jasně specifikovaná přání, ta vedou k úspěchu.

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (11. 04. 2013)
Vedení společnosti OVB Allfinanz, a.s., posiluje František Hudák, který nastupuje na nově vytvořenou pozici obchodního ředitele. Jedná se o pokračování systémových změn, které v OVB probíhají již několik měsíců a které mají za cíl zefektivnit obchodní procesy ve společnosti. Současná změna navazuje na úspěšně implementované starší změny, které pomohly OVB dosáhnout na českém trhu rekordních výsledků. S novým obchodním ředitelem jsme si povídali o jeho plánech.
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

duben

4

FKT OVB Allfinanz

září

19

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata