OVB Journal

Přehled > Zpravodajství

Zpravodajství

Miroslav Řezník: Preferuji evoluci před revolucí

Zpravodajství - Kamila Nosková - (31. 03. 2014)
Do OVB přišel před devíti měsíci na post generálního ředitele s jasným cílem. Vrátit OVB do pozice inovátora v oblasti finančního poradenství, tahouna v trendech trhu. Předtím působil sedmnáct let na straně velkých bank a pojišťoven a říká, že nyní chce měnit OVB Allfinanz v ČR a „odsoudit finanční poradenství k dlouhodobému úspěchu“.
Detail článku

Názor TOP manažerů pojišťoven

Zpravodajství - Ing. Eva Poláchová - (25. 04. 2013)
Připravované legislativní změny se dotknou nejen finančních poradců, ale také našich partnerů z pojišťovnictví. Jak se na ně dívají a co od nich očekávají, na to jsme se zeptali sedmi vysoce postavených manažerů významných pojišťoven. Položili jsme jim všem dvě otázky.
Detail článku

Zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích čeká první čtení v Poslanecké sněmovně

Zpravodajství - Ing. Jiří Šindelář, Ph.D., Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) - (25. 04. 2013)
Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, ona téměř mytická „osmatřicítka“ (zákon č. 38/2004), hýbe poradenským trhem. Hrozbu regulace provizí, bezpochyby nejzávažnějšího ohrožení podnikání finančních poradců za uplynulou dekádu, se podařilo pro tuto chvíli zažehnat. Návrh však obsahuje i další body, které výrazně změní tvář pojišťovnictví. Pojďme se na ty stěžejní z nich krátce podívat.
Detail článku

IT oddělení: Technologie a podpora jsou základními stavebními kameny byznysu

Zpravodajství - Mgr. Roman Daneš, Mgr. Richard Pavlík - (18. 04. 2013)
Fenoménem dnešní doby jsou informační technologie, jež nás provázejí na každém kroku. Asi už si život nedovedeme představit bez mobilních telefonů, osobních počítačů či tabletů. Každý je vlastníkem nějakého elektronického zařízení, jež přenáší, získává nebo poskytuje informace. Vedení OVB si je vědomo, že pro zvýšení konkurenceschopnosti, přehlednosti a efektivního využívání dat ke správě klientů a spolupracovníků je nutno poskytnout spolupracovníkům odpovídající informační  technologie.
Detail článku

Petr Koukal: Jsem sám sobě finančním poradcem

Zpravodajství - Zdeněk Soudný - (11. 04. 2013)
Petr Koukal patří mezi nejznámější sportovce České republiky. Úspěšný badmintonista se do povědomí široké veřejnosti dostal nejen díky sportu, ale i díky tomu, že na poslední letní olympiádě nesl vlajku. A také tím, že si těsně před ní prošel peklem v podobě vážného rakovinového onemocnění, z něho se ale silou vůle dostal a velmi brzy se vrátil zpět k aktivnímu sportu.
Detail článku

Základní informace
Finanční poradenství

kalendář

březen

13

FKT OVB Allfinanz

září

20

Manažerská „D“ konference

Aktuální témata