OVB Journal

Přehled > Články > Baví mě, že práce není monotónní, Aleš Tichý

Baví mě, že práce není monotónní, Aleš Tichý

Naše cesta tentokrát vedla do Brna, kde jsme se setkali s oblastním ředitelem Alešem Tichým, abychom podrobně poznali jeho jeden pracovní den.

Tichy_portret

Aleš Tichý hned na začátku přiznává, že dnešní den nebude stejný jako dny ostatní. Kvůli tomu, že jeho dny zkrátka stejné nejsou. „Jsou období, kdy startuji nové projekty, a v takových situacích pracuji víc. Potom jsou fáze, kdy stačí řídit to, co už je v pohybu, a tam je naopak časová zátěž nižší. Hodně záleží i na tom, co je v dané fázi vaší strategickou prioritou. V posledních letech navíc hodně cestuji a období před odjezdem a po příjezdu jsou přirozeně intenzivnější, než když jsem v Česku. Každopádně mě na této práci baví to, že není monotónní,“ vysvětluje Aleš Tichý a popisuje jeden takový pracovní den.

Tichy_porada

Vstávám okolo 8. hodiny a snídám. Někdy doma, a někdy v centru. U toho si otevřu diář a vizualizuji si, co mě ten den čeká. Samotný pracovní program začíná v kanceláři okolo 10. hodiny. Tam mám nejčastěji individuální konzultace s lidmi z týmu nebo vedu skupinový seminář zaměřený na to, co je zrovna pro cílovou skupinu aktuální. Na oběd se snažím chodit sám nebo s kamarády mimo firmu. Je to pro mě breaking point dne a dávám si ,mentální pauzu´, abych byl odpoledne pořád čerstvý. Případně vyhodnocuji práci dopoledne. Po obědě je prostor na vyřizování mailů, telefonátů a organizaci dalšího dne. Často jdu mimo kancelář. Potom je prostor na další ,face to face´ práci a od 17 startují základní kurzy, ve kterých se v současné době angažuji. Večer využívám na sport, nepracovní aktivity nebo rozvojové konzultace s vybranými jednotlivci.“

Aleš Tichý přišel do OVB jako student vysoké školy s cílem si přivydělat. Brzy však přišel na to, že je to práce, které by se chtěl věnovat dlouhodobě. Lákala ho myšlenka managementu, ale jak sám přiznává, zpočátku si kladl cíle spíše abstraktní. Jakmile se však přiblížila pozice GST, cíle nabraly zcela konkrétní obrysy. „Kdybych měl svému tehdejšímu já dát jednu radu – bylo by to právě o tom začít mířit na konkrétní pozice dříve. Člověk tím v tomto oboru nemá co ztratit, ale určitě ho to rozvine rychleji než rok přešlapovat na místě bez cíle,“ říká Aleš Tichý.

Baví ho, že se může v OVB i nadále rozvíjet. Velmi ho baví koučování a psychologie, proto rád pracuje s lidmi v menším týmu. Své podnikání s OVB vnímá jako cestu, a rád by proto došel až na konec této cesty, tedy pozice SLD či SSLD. „Ale zároveň musím říct, že si užívám i stávající pozici. Baví mě i vracet se do práce GST a tvořit úplně nové struktury od nuly. Pokud se ten základ – který spočívá v kapsu a rekrutingu – naučíte milovat, je to vlastně cesta ke spokojenosti a svobodě. A já si to chci užít,“ vysvětluje.

Tichy_kytara

Rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem udržuje svými koníčky, těmi hlavními je hudba a sport.

„V kanceláři sdílíme lásku k beach volejbalu a v létě spolu chodíme třeba 2x týdně. Hudba je potom věc, která mě provází celý život, a dneska ji nedělám na nijak profesionálnější úrovni, ale lokálně hrávám pro radost. Nemám aktuálně žádný hudební projekt. U toho mám spoustu kamarádů mimo práci a ty si myslím taky nezanedbávám,“ uzavírá Aleš Tichý.

Tichy_beach

Text: Martina Peřinková , Foto: Martin Faltus

související témata