OVB Journal

Přehled > Články > Rodina s pěti dětmi málem skončila na ulici. Pomoc z OVB přišla na poslední chvíli

Rodina s pěti dětmi málem skončila na ulici. Pomoc z OVB přišla na poslední chvíli

Vánoce se pro mnoho lidí pojí se šťastnými zážitky a vzpomínkami. První kolo, zásnubní prsten, štěně... Mladá rodina z Prahy prožila nezapomenutelné svátky loni. Jenže to bohužel nic hezkého nebylo. Naopak. Pod stromeček dostali po deseti letech výpověď z bytu a vážně jim hrozilo, že skončí na ulici. Dostali se do pořádně roztočené spirály dluhů. Nakonec si v hodině dvanácté - tedy spíš už ve čtvrt na jednu - řekli o pomoc. Měli štěstí. Finanční poradce Jiří Vrána ze společnosti OVB, na kterého se obrátili, jim sehnal peníze na přestěhování do nového pronájmu a ždímačku dluhů začal brzdit.

Paní S. i její manžel J., jsou vysokoškoláci a oba celý život tvrdě pracují. Žádné automaty, žádné hýření, ani zkrachovalé podnikání. Do finančních problémů je dostala kombinace dvou věcí: předražené pražské pronájmy a hlavně... pět dětí. Dvě holky a tři kluci - nejmladšímu jsou dva roky, nejstaršímu dvanáct.  "Vidíte támhlety dva na prolézačkách? Tak to jsou oni. Tři prostřední si hned vedle kopou s míčem - těm je devět, osm a sedm let. Neumíte si představit, kolik v Praze stojí provoz domácnosti s pěti dětmi. Vždy jsme chtěli hodně velkou rodinu, ale když to řeknu natvrdo, tak náš problém spočíval v tom, že jsme nebyli schopní pokrýt rostoucí náklady rodiny s dluhy, které jsme si postupně nadělali. Nakonec jsme se utopili v červených číslech, protože nároky na uživení takovéto rodiny se ukázaly být vyšší než naše momentální schopnosti," říká paní S. (redakce zná celá jména manželů, ale respektuje jejich přání je nezveřejnit).

Jak celý příběh dopadl se dozvíte v následujícím odkazu: https://www.lidovky.cz/byznys/moje-penize/rodina-s-peti-detmi-malem-skoncila-na-ulici-pomoc-prisla-na-posledni-chvili.A180918_152935_moje-penize_tn

Text: Ing. Jiří Vrána , Foto: OVB

související témata