OVB Journal

Přehled > Články > Podpora školení a rekrutingu

Podpora školení a rekrutingu

Jednou z nejdůležitějších věcí každého dobrého finančního poradce jsou znalosti, které může uplatnit nejen ke spokojenosti klientů, ale také svých nadřízených – a ovšem i sebe samotného. Absolvování různých školení však může zabrat spoustu času. A protože se říká „čas jsou peníze“, připravili jsme pro spolupracovníky školení pomocí videokonference a možnost konání teleparty. Cílem je tedy minimalizovat časovou náročnost školení a zároveň maximalizovat výsledky.

Ne každá témata se hodí na školení pomocí videokonference, a proto jsme vybrali ta, která jsou vhodná a nepotřebují přímou účast školitele, spíše naopak.

Jedná se o orientaci a práci s OVB portálem, vyplnění Smluvní dokumentace s důrazem na nejčastější chyby a popis procesů činnosti OVB Allfinanz, a.s.

Spolupracovníci si mohou přímo při školení zkoušet třeba práci s portálem, což by u klasického školení nemohli. Školení je tedy připraveno hlavně pro nové spolupracovníky tak, aby se dokázali rychle zorientovat v základních procesech a postupech OVB, a snížit tak třeba chybovost při vyplňování smluvní dokumentace. Ale i ti, kteří si chtějí osvěžit své znalosti, nebudou odmítnuti.

Školení má a bude mít vždy pevný termín, na který se mohou hlásit spolupracovníci nebo i celé kanceláře napříč všemi zemskými ředitelstvími. Termíny školení budou vždy vyvěšeny na portálu OVB v sekci školení. Mohlo by se zdát, že na spolupracovníka, který se chce účastnit tohoto typu školení, budou kladeny vysoké nároky na technické znalosti a vybavení, ale není tomu tak. Postačí pouze počítač nebo notebook s reproduktory a hlavně dobré připojení k internetu. Využíváme způsob, který znáte z on-line her, a jako bonus si ještě k tomu můžete přinést hrnek kávy. Není se tedy čeho bát.

Účastníci se nemusí bát ani toho, že budou pouze pasivními příjemci informací. Po skončení školení bude mít každý z nich možnost napsat dotaz školiteli, který bude následně zodpovězen.

Další novinkou je možnost konání Teleparty (CALL PARTY). Tato akce slaví úspěch v jiných zemích OVB Evropa. Cílem CALL PARTY je navolat co nejvíce nových schůzek, servisních schůzek, případně nových potenciálních spolupracovníků napříč všemi strukturami jednoho LD. Jedná se tedy o školení na volání, trénink a soutěž, hecování se mezi jednotlivými lokalitami daného LD.

Některá zemská ředitelství Teleparty vyzkoušela a někde se stala nedílnou součástí pracovních aktivit, prostřednictvím které dosahují výborných výsledků.

Jak školení pomocí videokonference, tak i Teleparty mají přinést pro spolupracovníky nové možnosti vzdělávání, školení a tréninku, které by měly vést k lepším obchodním výsledkům.

Máte-li jakýkoliv dotaz k Teleparty nebo on-line školení, rádi vám jej na našem oddělení ADS zodpovíme.

Text: Oddělení AD S  , Foto: Shutterstock

související témata